Byť, či nebyť….. ŠŤASTNÍ?

real-blog-post-pic-30

Šťastie….pocit, o ktorý sa neustále snažíme, aj keď nám často uniká, až máme dojem, že ho nikdy nedokážeme dosiahnuť alebo udržať.

Čo to vlastne šťastie je?

Ako na ňom pracovať?

Ako ho dosiahnuť?

Ako si ho udržať?

Na našu internetovú poradňu IPčko.sk nám často píšu mladí ľudia, že sa necítia byť šťastní.

Šťastie si vytvárame tým ako na veci pozeráme, ako ich preciťujeme, ako ich pre seba interpretujeme. Pre človeka, ktorý sa nachádza v záťažovej situácií je veľmi náročné hľadať zdroj šťastia. Výskumy ukazujú, že mladým ľuďom sa pocit šťastia spája so vzrušujúcimi okamihmi ich života. V staršom veku pocit šťastia prináša spokojnosť.

Širší význam šťastia, spočíva v našej spokojnosti a našom pokoji na duši. Spokojnosť nadobúdame z naplnených a pozitívnych vzťahov. Ak máme vzťahy, v ktorých môžeme byť sami sebou, môžeme byť autentickí, prináša nám to spokojnosť a z tej pramení pocit šťastia.

Môžeme pri hľadaní šťastia pociťovať frustráciu?

S akými prekážkami sa môžeme stretnúť pri hľadaní šťastia?  

Je možné byť neustále šťastný?

Odpovede na tieto otázky si môžete vypočuť v našom podcaste, v ktorom sme sa rozprávali s koučkou, lektorkou a motivačnou speakerkou v jednej osobe.

Ak sa momentálne necítiš šťastný a nevieš kde hľadať šťastie, obráť sa na našu bezplatnú anonymnú poradňu IPčko.sk. Naši poradcovia sú ti k dispozícií od 7 ráno do polnoci.

Sleduj nás na facebooku, instagrame a youtube.

Marcus
Marcus
Som riaditeľom občianskeho združenia IPčko. Chcem vždy vedieť, “čo je za tým”,…

Pridaj komentár