Láska hory prenáša

Láska hory prenáša

Ľudia sú často ochotní urobiť hocičo preto, aby mohli byť s ľuďmi, ktorí pre nich niečo znamenajú. Venovať sa činnosti , ktorú majú radi a urobia aj nemožné aby sa jej mohli venovať.

Človek je tvor spoločenský a keď niečo veľmi chce a má motiváciu tak to aj dosiahne. K napísaniu tejto úvahy a trochu aj k zamysleniu ma motivovalo porekadlo Láska hory prenáša. Je sila keď človek zistí, od niekoho že vlastne týmto porekadlom nejaký čas žije. Pravda, je že niekedy je potrebný dobrý plán aby človek skĺbil povinnosti, rodinu, tak aby mohol navštíviť kamarátov, ľudí, ktorí sú pre neho dôležití a niečím výnimoční. O to má človek viac radosť, že to dokázal a skombinoval aktivity tak, aby bola ovca celá a vlk sýty.

Pár krát sa mi stalo, že som rozmýšľala či ísť do UPside alebo nie.  Je to signál pre mňa, že viem bez tejto činnosti byť. Napriek tomu, tam rada chodím. Na ceste domov zvyknem  zhodnotiť deň. Mala návšteva klubu, Bratislavy zmysel? Splnila nejaké očakávania? Prídem na to, že sú dni kedy to v klube žije, zábava všetko čo k tomu patrí a sú dni kedy zistím, že deň nebol nijako výnimočný.

Čím to je?  Že niekedy sa dokážem viac zabaviť a niekedy menej. Je to  tým, či ostávam v Bratislave alebo idem domov. Pocit, že si musím strážiť čas. Pri niektorých ľuďoch sa viem viac odviazať. Rozmýšľam nad vecami do školy. Je to aj podľa nálady, ale tá je poväčšine pozitívna. Kedy je to ešte super ? Keď som zapojená do hry, aktivity, ktorá ma baví. Poviem ostatným postrehy, zážitky z celého týždňa alebo posledných dní. Sú ľudia, ktorí majú schopnosť  rozprúdiť  atmosféru.

V každom prípade posledný rok ma veľa naučil problémy sa lepšie riešia s chladnou hlavou, určite veci majú svoju postupnosť a to ma naučilo ešte väčšej trpezlivosti.

Rozoberala som sama alebo aj s IPčkarmi rôzne témy,  ktoré mi pomohli veľa pochopiť a nové sa naučiť .Spoznala som kopu ľudí… zažila mnoho zážitkov  či už po čas cesty vlakom alebo s kamarátmi v klube, mimo neho.

Prečo toto píšem ?

Lebo v živote sa veci menia. Nevedela som si predstaviť dní napríklad bez toho aby sme s kamarátkou nešli do CVČ strom, alebo chaty bez jednej dobrovoľníčky… A časom som tieto veci nejako spracovala a idem ďalej a myslím, že časom to bude tak aj s UPsidom ale kedy to bude sama neviem príde to časom ako všetko.

Čo sa zmenilo? Celková atmosféra doma. Zistila som, že aj v Žiline sú zaujímavé miesta, udalosti a ľudia s, ktorými môžem tráviť čas. Počas roka som  zažila veľa pozitívnych zážitkov, prešla som  okolo  Zeme do klubu :D. Navštívila som vďaka kamarátom rôzne miesta Bratislavy,  ktoré mi zmenili pohlaď na Hlavné mesto. Prestať chodiť do klubu sama od seba neviem ale keď prídu okolnosti, že sa to už nebude dať tak často myslím si, že to zvládnem a raz za čas prídem do klubu. ĎAKUJEM všetkým J

anucy
anucy
spoločenská osoba s dobrými nápadmi a cestovateľským duchom

Pridaj komentár