Človek sa stane človekom keď…

helping-hand1

Na svete je mnoho ,mnoho ľudí rôznych národnosti, kultúr, zvykov… všetkých ľudí spája jedno uvedomenie si vlastnej existencie.

Stane sa nám niekedy v afekte, že z úst vypustíme slová, ktoré by sme v dobrej nálade, v pokoji, nevyslovili. Je fajn si najprv rozmyslieť čo povieme a potom túto informáciu odovzdať ostatným. Aby smer našu energiu venovali dôležitým veciam. Človek sa stane človekom počas vývoja v brušku maminy. Je to úžasné . Ako aj túto vec príroda vymyslela.

Človeka menia počas života rôzne okolnosti.  Od malička sa vytvára jeho charakter, povaha… s niektorými vlastnosťami sa človek narodí, iné získa počas života. To akým človekom bude, je aj v tom v akej skupine ľudí sa pohybuje, či má okolo seba ľudí, ktorí sú pre neho dôležití. Dostáva lásku, prijatie, pochopenie, starostlivosť…

Ja sa pokladám za človeka tým, že mám chuť pomáhať druhým, vypočuť ich, pomôcť aj keď iba s maličkosťou. Záleží mi na tom ako sa majú ľudia v mojom okolí. Darí sa im? Čo prežívajú?

Lepším človekom som sa stala aj vďaka tomu, že som sa naučila ako sa dá pomôcť ľuďom. Koľko málo stačí, aby sme druhým urobili radosť . Vypočuť ich, dať im pocítiť že na svete nie sú sami. Človek je ten, ktorý sa dokáže zastaviť a poobzerať sa okolo seba, koľko dobrých ľudí má pri sebe. Nie len každý deň ísť ako stroj nonstop bez zastavenia.

Svoj život si vážim preto, že mám okolo seba ľudí, ktorí pre mňa veľa znamenajú a som rada, že sú tu a poznám ich.

Dôležité sú pre mňa aj momenty, kedy pomôžem niekomu vo vlaku, autobuse… Schopnosť nadviazať konverzáciu s neznámymi ľuďmi napr. vo vlaku. Človek sa môže každý deň naučiť niečo nové a pracovať na sebe. Na konci roka môže zistiť, že za 365 dní sa toho mnoho nového dozvedel.

Žijeme v uponáhľanej dobe a je dôležité počúvať čo nám druhý hovorí, ako správa. Sledovať signály, ktoré nám o ňom veľa môžu prezradiť. O jeho nálade, situácií doma, v škole, v práci. Niekedy nám človek dáva toľko indícií, že potrebuje radu, pomoc . Má problém o ňu konkrétne požiadať. Preto je dobré byť tu pre druhých.

Čo by som zlepšila? Komunikáciu s druhými, porozumieť druhým a čo najlepšie im pomôcť. Byť tu pre ostatných aby vedeli, že na svete nie sú sami. Život je hneď krajší keď ním kráčame s niekým. Byť tu pre druhých je kúzelná vec. Mňa veľmi potešilo keď som dostala spätnú väzbu od kamarátov. Uvedomila som si, že  moje slová, myšlienky sú pre druhých inšpiráciou.

Všímajme si ľudí, svet  okolo seba. Čo robia, čo sa okolo nás deje… Žime tu a teraz.

anucy
anucy
spoločenská osoba s dobrými nápadmi a cestovateľským duchom

Pridaj komentár