Fórum
Žiarlivosť – pomáha, alebo škodí vzťahu?
Minulý mesiac sa tu pomerne intenzívne hovorilo o žiarlivosti. Sám neviem či je lepšie žiarlivosť úplne vo vzťahu vylúčiť, alebo môže byť k niečomu prospešná.
Na jednej strane je treba partnerovi/partnerke veriť, lebo nie je vôbec príjemné ak toho najbližšieho človeka máme obviňovať. Veď predsa ako má človek presvedčiť toho druhého, že sa nemá prečo báť?
Na druhej strane – nie vždy je to tak o nedôvere k človeku, ktorého ľúbime, ako skôr k človeku, ktorý voči nemu prekračuje hranice. Je tam akoby určitá snaha toho človeka brániť, no nazýva sa to žiarlivosť.
Priznám sa, mám v tom chaos
aká je vaša skúsenosť? Je tá žiarlivosť na niečo dobrá, či je to zabijak vzťahu?
16 answers
Mirka, myslím, že si vieš pomenovať po čom túžiš a aké by si chcela aby to bolo, aby si bola možno spokojná, šťastná…?…čo z toho,čo si ešte neskúšala by ti k tomu mohlo pomôcť,čo myslíš?
Aby som sa nebála ísť vonku s niekym iným a aby som dokázala byť sama sebou a nemyslieť stále so strachom čo bude ak to nebude podľa jej predstáv…